Co mám v košíku?

Zavřít

Symbolický obraz - Cesta, hrad a strom

Pro svůj nejnovější obraz jsem si našla inspiraci ve snu. Ano, ve snu jsem byla v knihkupectví a otevřela nějakou tlustou knihu s příběhy a s pohádkovými malbami, ve které byla i jedna s podobnou kompozicí a barevností. Zapamatovala jsem si ji tedy a přenesla na papír.

V obraze můžete vidět tři ze silných archetypálních symbolů: Hrad, strom a cestu.

Symbol cesty, duchovního putování, na kterou jsem umístila rovnou i cestovatele dívajícího se směrem k hradu, je asi jasný. Neznamená pouhou fyzickou cestu, ale také  vývoj a postupné změny.

Symbol stromu znázorňuje Já ve vztahu k rodině. Proto se tak často používá také v psychologické diagnostice. Strom namalovaný na obraze má širokou korunu i kořeny, ačkoliv stojí na konci svahu, je pevně usazený. Symbolizuje tedy oporu a sílu v rodině.

Hrad  vnímám jako symbol pevného Já. Jakákoliv budova je vlastně vždy pohledem do našeho nitra, hrad, jakožto budova nejpevnější a nejrozsáhlejší značí tedy pevný charakter, oporu ve vlastních zásadách.

Pro děti může být výklad jednodušší, Honzík který jde do svého hradu vysvobodit svou princeznu 

Obraz je malovaný, jak už je mým zvykem, na akvarelovém papíře 30*40 cm v jasných mistrovských barvách Schmincke. Použila jsem veselé, komplementární barvy, hodí se jak do dětského pokoje, tak pro hravé dospělé, kteří chtějí rozveselit prostor a udělat ho pozitivním.

Obraz je originál, původní akvarel s autorským podpisem dole a na zadní straně akvarelu. Čisté, jasné barvy položené na vysokogramážním papíře.

Rám na fotkách k dispozici po domluvě, případně mám k dispozici bílý rám s paspartou (obojí 50*40 cm).

Název: Výhled z Kinské zahrady

Název: Cesta, hrad a strom

Technika: Akvarel

Rozměry bez rámu: 30*40 cm

 

Symbolický obraz - Cesta, hrad a strom

Cena obrazu: 700 Kč

Odeslat dotaz k obrazu

Hello You!

Join our mailing list